Czy fotoradary są zagrożeniem?

Temat: PROSZĘ O ANALIZĘ
...reakcja nabłonka. 14dc - estrogenna reakcja nabłonka, zaznaczona krystalizacja śluzu "++" 16dc - estrogenna reakcja nabłonka z przewagą komórek intermedialnych 18dc - estrogenna reakcja nabłonka z przewagą komórek intermedialnych 23dc - lutealna reakcja nabłonka. Badany cykl wykazuje cechy cyklu dwufazowego normoestrogennego, normolutealnego. Estrogenna reakcja nabłonka - 14dc. W rozmazie z kanału szyjki obecne liczne komórki endocerwikalne normotypowe. Obecne pojedyncze komórki metaplastyczne zróżnicowaniem odpowiadające komórkom basalnym i parabasalnym. Obecne liczne leukocyty w preparacie. Serdecznie dziękuję!
Źródło: nasz-bocian.pl/phpbbforum/viewtopic.php?t=37378Temat: Interpretacja wyników badań
ja takze mam pytanie zwiazane z diagnoza. od wielu lat zawsze cytologia wychodzila mi na gr1. ostatnie badanie pokzuje gr2, i informacje ktorych niestety nie rozumiem: zawiera komorki endocerwikalne.<co to znaczy?> nie stwierdzono zmian srodnablonkowych i procesy zlosliwego. wykryto zmiany zwiazane ze stanem zapalnym i regeneracja nablonkow. ziarniakowa flora bakteryjna. gr2. bylabym bardzo wdzieczna za odpowiedz. pozdrawiam.
Źródło: nasz-bocian.pl/phpbbforum/viewtopic.php?t=25590


Temat: CIĄŻA
...w porządku... ale jestem w 2 gr Papanicolaou: -estrogenna, -niezgodna z fazą cyklu (?) Flora bakteryjna - Sv obfita m (to "Sv" i "m" dopisano długopisem) Pałeczki D - nieliczne Zmiany odczynowe: -sklepienie - brak, -kanał - b. słabe, Zmiany odczynowe charakterystyczne dla: mieszanej flory bakteryjnej, Ocena onkologiczna: obecnie tylko prawidłowe komórki nabłonka płaskiego, Komórki gruczołowe: obecne - obecnie prawidłowe komórki endocerwikalne, Komórki metaplastyczne: nieliczne. Dodam że ostatnia miesiączka była 11.04 a cytologia była wykonana 5.05 (czyli 25 dzień cyklu). Cykle wahają się od 32-46 dni. Wczoraj zrobiłam 4 testy ciążowe i wszystkie wyszły pozytywnie! Dziś byłam na badaniu ginekologicznym (jest już 48 dzień cyklu) i macica jest kulista ale nie rozmiękczona..(?) Zrobiłam badanie na Beta HCG ale o wyniku dopiero dowiem się za kilka dni na...
Źródło: commed.pl/viewtopic.php?t=10375